
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 nF |
| Voltage Rating (DC) | 630 V |
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 9 mm |
| Length | 13 mm |
| Width | 3.9878 mm |
| Termination | Radial |
| Max Operating Temperature | 110 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Dielectric | Polypropylene (PP) |
| Voltage Rating (AC) | 305 V |
| Number of Pins | 2 |
| Height | 9 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 4 mm |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 600 µm |
| Lead Pitch | 10 mm |
| Dielectric Material | Polypropylene |
| Contact Plating | Tin |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
Stock: 3337
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11750
Ext.Price$0.11750
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11750 | $0.11750 |
| 10 | $0.10476 | $1.04760 |
| 50 | $0.09341 | $4.67050 |
| 100 | $0.08260 | $8.26000 |
| 500 | $0.07304 | $36.52000 |
| 1000 | $0.06942 | $69.42000 |
| 3000 | $0.06598 | $197.94000 |
| 5000 | $0.06272 | $313.60000 |
